Bible verses about "economics" | Ukrainian

Deuteronomy 23:15-24

15 бо Господь, Бог твій, ходить у середині табору твого, щоб тебе спасати, і видавати ворогів твоїх тобі. І буде табір твій святий, і Він не побачить у тебе соромітної речі, і не відвернеться.16 Не видавай панові раба його, який сховається до тебе від пана свого.17 З тобою він сидітиме серед вас у місці, яке він вибере за добре собі в одній з твоїх брам, і ти не будеш гнобити його.18 Блудниця не буде з Ізраїлевих дочок, і блудодій не буде з Ізраїлевих синів.19 Не принесеш дару розпусниці й ціни пса до дому Господа, Бога твого, ні за яку обітницю, бо тож вони обоє гидота перед Господом, Богом твоїм.20 Не будеш позичати братові своєму на відсоток срібла, на відсоток їжі та всякої речі, що позичається на відсоток.21 Чужому позичиш на відсоток, а братові своєму не позичиш на відсоток, щоб поблагословив тебе Господь, Бог твій у всьому, до чого доторкнеться рука твоя на тій землі, куди ти входиш на володіння її.22 Коли ти складеш обітницю Господеві, Богові твоєму, не загаюйся виконати її, бо конче буде жадати Господь, Бог твій, від тебе, і буде на тобі гріх.23 А коли ти не складав обітниці, не буде на тобі гріха.24 Що вийшло з уст твоїх, будеш додержувати й будеш виконувати, як обіцяв ти Господеві, Богові своєму, добровільну жертву, що промовляв ти своїми устами.

Proverbs 28:25

25 Захланний викликує сварку, хто ж має надію на Господа, буде насичений.

Proverbs 3:9-10

9 Шануй Господа із маєтку свого, і з початку всіх плодів своїх,10 і будуть комори твої переповнені ситістю, а чавила твої будуть переливатись вином молодим!

Proverbs 31:10-31

10 Хто жінку чеснотну знайде? а ціна її більша від перел:11 довіряє їй серце її чоловіка, і йому не забракне прибутку!12 Вона чинить для нього добро, а не зло, по всі дні свого життя.13 Шукає вона вовни й льону, і робить охоче своїми руками.14 Вона, немов кораблі ті купецькі, здалека спроваджує хліб свій.15 І встане вона ще вночі, і видасть для дому свого поживу, а порядок служницям своїм.16 Про поле вона намишляла, і його набула, із плоду долоней своїх засадила вона виноградника.17 Вона підперізує силою стегна свої та зміцняє рамена свої.18 Вона розуміє, що добра робота її, і світильник її не погасне вночі.19 Вона руки свої простягає до прядки, а долоні її веретено тримають.20 Долоню свою відкриває для вбогого, а руки свої простягає до бідного.21 Холоду в домі своїм не боїться вона, бо подвійно одягнений ввесь її дім.22 Килими поробила собі, віссон та кармазин убрання її.23 Чоловік її знаний при брамах, як сидить він із старшими краю.24 Тонку туніку робить вона й продає, і купцеві дає пояси.25 Сила та пишність одежа її, і сміється вона до прийдещнього дня.26 Свої уста вона відкриває на мудрість, і милостива наука їй на язиці.27 Доглядає вона ходи дому свого, і хліба з лінивства не їсть.28 Устають її діти, і хвалять її, чоловік її й він похваляє її:29 Багато було тих чеснотних дочок, та ти їх усіх перевищила!30 Краса то омана, а врода марнота, жінка ж богобоязна вона буде хвалена!31 Дайте їй з плоду рук її, і нехай її вчинки її вихваляють при брамах!

Ecclesiastes 11:4-6

4 Хто вважає на вітер, не буде той сіяти, а хто споглядає на хмари, не буде той жати.5 Як не відаєш ти, яка то путь вітру, як кості зростають в утробі вагітної, так не відаєш ти чину Бога, що робить усе.6 Сій ранком насіння своє, та й під вечір хай не спочиває рука твоя, не знаєш бо ти, котре вийде на краще тобі, оце чи оте, чи обоє однаково добрі.

Romans 13:1-14

1 Нехай кожна людина кориться вищій владі, бо немає влади, як не від Бога, і влади існуючі встановлені від Бога.2 Тому той, хто противиться владі, противиться Божій постанові; а ті, хто противиться, самі візьмуть осуд на себе.3 Бо володарі пострах не на добрі діла, а на злі. Хочеш не боятися влади? Роби добро, і матимеш похвалу від неї,4 бо володар Божий слуга, тобі на добро. А як чиниш ти зле, то бійся, бо недармо він носить меча, він бо Божий слуга, месник у гніві злочинцеві!5 Тому треба коритися не тільки ради страху кари, але й ради сумління.6 Через це ви й податки даєте, бо вони служителі Божі, саме тим завжди зайняті.7 Тож віддайте належне усім: кому податок податок, кому мито мито, кому страх страх, кому честь честь.8 Не будьте винні нікому нічого, крім того, щоб любити один одного. Бо хто іншого любить, той виконав Закона.9 Бо заповіді: Не чини перелюбу, Не вбивай, Не кради, Не свідкуй неправдиво, Не пожадай й які інші, вони містяться всі в цьому слові: Люби свого ближнього, як самого себе!10 Любов не чинить зла ближньому, тож любов виконання Закону.11 І це тому, що знаєте час, що пора нам уже пробудитись від сну. Бо тепер спасіння ближче до нас, аніж тоді, коли ми ввірували.12 Ніч минула, а день наблизився, тож відкиньмо вчинки темряви й зодягнімось у зброю світла.13 Як удень, поступаймо доброчесно, не в гульні та п'янстві, не в перелюбі та розпусті, не в сварні та заздрощах,14 але зодягніться Господом Ісусом Христом, а догодження тілу не обертайте на пожадливість!

1 Timothy 5:8

8 Коли ж хто про своїх, особливо ж про домашніх не дбає, той вирікся віри, і він гірший від невірного.

Proverbs 22:16

16 Хто тисне убогого, щоб собі збагатитись, і хто багачеві дає, той певно збідніє.

Proverbs 22:7

7 Багатий панує над бідними, а боржник раб позичальника.

Luke 12:15

15 І промовив до них: Глядіть, остерігайтеся всякої зажерливости, бо життя чоловіка не залежить від достатку маєтку його.

Luke 6:38

38 Давайте і дадуть вам; мірою доброю, натоптаною, струснутою й переповненою вам у подолок дадуть. Бо якою ви мірою міряєте, такою відміряють вам.

1 Timothy 6:10

10 Бо корень усього лихого то грошолюбство, якому віддавшись, дехто відбились від віри й поклали на себе великі страждання.

Philippians 4:19

19 А мій Бог нехай виповнить вашу всяку потребу за Своїм багатством у Славі, у Христі Ісусі.

Genesis 41:33-57

33 А тепер нехай фараон наздрить чоловіка розумного й мудрого, і нехай поставить його над єгипетською землею.34 Нехай учинить фараон, і нехай призначить урядників над краєм, і нехай за сім літ достатку збирає п'ятину врожаю єгипетської землі.35 І нехай вони позбирають усю їжу тих добрих років, що приходять, і нехай вони позбирають збіжжя під руку фараонову, на їжу по містах, і нехай бережуть.36 І буде та їжа на запас для краю на сім літ голодних, що настануть в єгипетській землі, і край не буде знищений голодом.37 І була ця річ добра в очах фараона та в очах усіх його рабів.38 І сказав фараон своїм рабам: Чи знайдеться чоловік, як оцей, що Дух Божий у нім?39 І сказав фараон Йосипові: Що Бог відкрив тобі це все, то немає такого розумного й мудрого, як ти.40 Ти будеш над домом моїм, а слів твоїх уст буде слухатися ввесь народ мій. Тільки троном я буду вищий від тебе.41 І сказав фараон Йосипові: Дивись, я поставив тебе над усім краєм єгипетським.42 І зняв фараон персня свого з своєї руки, та й дав його на руку Йосипову, і зодягнув його в одежу віссонну, а на шию йому повісив золотого ланцюга.43 І зробив, що він їздив його другим повозом, і кричали перед обличчям його: Кланяйтеся! І поставив його над усім єгипетським краєм.44 І сказав фараон Йосипові: Я фараон, а без тебе ніхто не підійме своєї руки та своєї ноги в усім краї єгипетськім.45 І назвав фараон ім'я Йосипові: Цофнат-Панеах, і дав йому за жінку Оснату, дочку Поті-Фера, жерця Ону. І Йосип піднявся над єгипетським краєм.46 А Йосип був віку тридцяти літ, коли він став перед лицем фараона, царя єгипетського. І пішов Йосип від лиця фараонового, і перейшов через увесь єгипетський край.47 А земля в сім літ достатку родила на повні жмені.48 І зібрав він усю їжу семи літ, що була в єгипетськім краї, і вмістив їжу по містах: їжу поля міста, що навколо нього, вмістив у ньому.49 І зібрав Йосип збіжжя дуже багато, як морський пісок, аж перестав рахувати, бо не було вже числа.50 А Йосипові, поки прийшов рік голодний, уродилися два сини, що вродила йому Осната, дочка Поті-Фера, жерця Ону.51 І назвав Йосип ім'я перворідному: Манасія, бо Бог зробив мені, що я забув усе своє терпіння та ввесь дім мого батька.52 А ймення другому назвав: Єфрем, бо розмножив мене Бог у краї недолі моєї.53 І скінчилися сім літ достатку, що були в єгипетськім краї.54 І зачали наступати сім літ голодні, як сказав був Йосип. І був голод по всіх краях, а в усім єгипетськім краї був хліб.55 Але виголоднів увесь єгипетський край, а народ став кричати до фараона про хліб. І сказав фараон усьому Єгиптові: Ідіть до Йосипа. Що він вам скаже, те робіть.56 І був той голод на всій поверхні землі. І відчинив Йосип усе, що було в них, і продавав поживу Єгиптові. А голод зміцнявся в єгипетськім краї.57 І прибували зо всієї землі до Йосипа купити поживи, бо голод зміцнявся по всій землі.

Ecclesiastes 5:10

10 Як маєток примножується, то множаться й ті, що його поїдають, і яка користь його власникові, як тільки, щоб бачили очі його?

Proverbs 19:17

17 Хто милостивий до вбогого, той позичає для Господа, і чин його Він надолужить йому.

2 Thessalonians 3:10

10 Бо коли ми в вас перебували, то це вам наказували, що як хто працювати не хоче, нехай той не їсть!

Topical data is from OpenBible.info, retrieved November 11, 2013, and licensed under a Creative Commons Attribution License.